Raz budem veľký

Chcete si zasadiť vlastný strom v Tatrách?

Je to jednoduché. Pokiaľ si niektorý deň Vášho pobytu nebudete priať vymeniť uteráky, znížite tým spotrebu energie a čistiacich prostriedkov. Za ušetrené prostriedky nakúpime sadenice stromčekov, ktoré vysadíme vo Vysokých Tatrách v úzkej spolupráci s urbárom podtatranskej obce Gerlachov.

Stačí, ak u nás ostanete aspoň dve noci a zasadíte tak svoj stromček v Tatrách.

Životné prostredie

Je pre nás veľmi dôležité, preto sa ho snažíme čo najmenej zaťažovať. Našimi aktivitami sa snažíme obmedziť uhlíkovú stopu a zabezpečiť tak trvalú udržateľnosť toho, čo robíme. Prispieť k tomu, aby naša planéta, ako ju poznáme dnes, prežila a bola lepším miestom pre budúce generácie.

Veríme, že veľké zmeny sú poskladané z maličkostí, a tak hľadáme vylepšenia v každej oblasti.

Welkam disponuje modernými úspornými technológiami, ktoré využívame pri vykurovaní, osvetlení ako aj pri príprave jedál.

Surovinami na prípravu jedla neplytváme, vďaka kreativite pri zostavovaní receptúr a efektívnemu skladovaniu ich využívame v maximálnej možnej miere, čím aktívne znižujeme množstvo odpadu. Využívame bio suroviny od lokálnych farmárov zo Spiša a Liptova.

Nepoužívame plastové obaly a jednorázové servírovacie doplnky ako plastové držiaky do pizza krabíc, plastové slamky a poháre, balenú vodu v plaste a podobne. Namiesto jednorazovej kozmetiky používame plniteľné dávkovače od slovenského výrobcu.

Čistíme bio prostriedkami, používame recyklovateľné materiály, prirodzene separujeme,polievame dažďovou vodou, kompostujeme.

Uprednostňujeme elektronickú komunikáciu a pre tlačené produkty používame recyklovaný papier a ekologicky neškodné farby.

Chcete priložiť ruku k dielu? Chcete sa zapojiť?

Šetríme spolu pitnou vodou, využívajme duálny systém splachovania. U nás, doma, všade.

Nechajme svoje autá odpočívať, v letných mesiacoch môžete objavovať okolie na bicykloch, ktoré vám radi požičiame.

Neplytvajme, jedlo, ktoré nezvládnete zjesť si zoberte domov, radi vám ho zabalíme do zdraviu nezávadného obalu. A kľudne aj do obalu, ktorý si na to prinesiete z domu.

Pomôžte nám prosím stále sa zlepšovať. Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti, tipy a nápady ako pomôcť životnému prostrediu. Vaše podnety nám prosím pošlite na eco@welkam.sk.

Ďakujeme